پارک ژوراسیک آنتالیا

پارک ژوراسیک یا داینو پارک در محله گویانک در منطقه کمر آنتالیا واقع شده است. در این پارک دایناسور های مختلفی را شبیه سازی کرده اند که بعضی از آنها قابلیت تحرک و یا تولید صدا دارند و تماشا کردن آنها بسیار مفرح می باشد. تلاش شده است تا این منطقه محیطی آموزشی و تفریحی باشد. از امکانات این مجموعه می توان به رستوران، کافه، اسب سواری، استخر، فروشگاه های مختلف، سینمای 7 بعدی و ... اشاره نمود. مسافرین عزیز تور آنتالیا می توانند در این مجموعه به همراه خانواده و فرزندان خود روزی خاطره انگیزی را سپری نمایند. کفتنی است بلیط پارک ژوراسیک برای کودکان زیر 4 سال رایگان می باشد.

 

 

پارک ژوراسیک آنتالیا

 

پارک ژوراسیک آنتالیا

موزه آتاتورک آنتالیا

موسس و بنیان گذار جمهوری ترکیه، آتاتورک در شهر های مختلف این کشور به مدت زمان های متفاوتی اقامت داشته که امروز تمامی اقامتگاه ها را تبدیل به موزه نموده اند. یکی از آنها موزه و خانه آتاتورک در آنتالیا می باشد که در سال 1930، آتوترک به مدت 1 هفته در این خانه اقامت داشته است که در سال 1980 بعد از مرمت و باز سازی آن را تبدیل به موزه کردند. 

در خانه و موزه آتاتورک آنتالیا تمامی وسایل و اجناس و همچنین وسایل شخصی آتاتورک نگه داری می شود. مسافرین عزیز تور آنتالیا که علاقه مند به تاریخ اقوام و ملل مختلف هستند، می توانند از این موزه دیدن نمایند.

 

 

موزه آتاتورک آنتالیا

 

موزه آتاتورک آنتالیا

آکواریوم آنتالیا

یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان در سال 2012 در شهر آنتالیا ترکیه ساخته شده که در میان دو مرکز خرید میگروس و مینی سیتی واقع می باشد. آکواریوم آنتالیا دارای مساحتی به اندازه 3 هکتار می باشد که دارای بخش های مختلفی است. ورودی آکواریوم از طبقه همکف شروع شده و در انتها به تونلی با طول 131 متری و عمق 3 متر ختم می شود. طراح معروف این آکواریوم سعی بر ایجاد طرح ها و قسمت های مختلف مخصوص کودکان نموده که برای آنها زمین های بازی متفاوت، بخش های تفریحی و آموزشی، سینما و ... را فراهم آورده است. در این مجموعه تعدادی ماشین، کشتی، هواپیما در سایز های اصلی خود طراحی شده و در دل آبها قرار داده اند تا پیوندی میان دریا و موجودات باشند.

در مجموعه آکواریوم آنتالیا امکاناتی نظیر غواصی در کنار ماهیان و آبزیان و غذا دادن به آنها، بزرگترین سالن برفی با کافه برفی، خانه اسکیمویی و بابا نوئل و ... موجود می باشد تا مسافرین عزیز تور آنتالیا روزی به یادماندنی را سپری نمایند.

 

 

آکواریوم آنتالیا

 

آکواریوم آنتالیا

مناره یولی آنتالیا

یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی مهم آنتالیا مناره یولی می باشد که نمادی از معماری باستانی سلجوقیان است. شهر آنتالیا مملو از آثار باستانی های نختلفی است که می توان از بهترین آنها مناره یولی را نام برد. امروزه مناره یولی به عنوان مسجد برای عموم آزاد است و تمامی مسافرین عزیز تور آنتالیا می توانند به آن مراجعه نمایند و آرامش خاصی که در این مکان حاکم است را تجربه نمایند.

گفتنی است این تور از سنگ های عظیم الجثه ای با رنگ های آبی و قرمز ساخته شده است.

 

 

مناره یولی آنتالیا

 

مناره یولی آنتالیا

غار داملاتاش آنتالیا

در یک کیلومتری شهر آنتالیا غاری وجود دارد که بر اثر فرسایش دریایی ایجاد شده است، غار داملاتاش نام دارد که بسیار زیبا و دیدنی است. علت محبوبیت این غار علاوه بر زیبایی اش و وجود قندیل های گچی، اثرات آن بر روی بهبود افراد مبتلا به آسم است. گاز های موجود در این غار و هوای همیشه ثابت آن موجب بهبودی بیماری آسم می گردد . البته این موضوع قبل ها فقط یک باور عمومی بوده که امروزه توسط علم پرشکی ثابت شده است. مسافرین عزیز تور آنتالیا می توانند روزی بسیار دل انگیز را در این غار سپری نمایند.

 

غار داملاتاش آنتالیا

 

غار داملاتاش آنتالیا